fbpx

Катерина Одарченко: до виборів коаліції у ВР не буде.

Президент Петро Порошенко доручив членам своєї політсили підготувати проект коаліційної угоди. Коли і з ким може бути створена нова коаліція, радіостанція Голос Столиці дізналася у політтехнолога Катерини Одарченко.

Петро Порошенко доручив підготувати проект коаліційної угоди. У документі повинні бути вказані чіткі принципи та критерії щодо створення коаліції. Відповідну вказівку він дав членам своєї політсили. За словами президента Петра Порошенка, на об’єднання з його партією в парламенті можуть розраховувати ті політичні сили, які готові до євроінтеграції, до швидкого впровадження судової реформи, до боротьби з корупцією та створенню сприятливого інвестиційного клімату. Разом з тим, глава держави попередив, що не допустить, щоб коаліція створювалася для розподілу посад. Коли і з ким може бути створена нова коаліція, радіостанції Голос Столиці розповіла політтехнолог Катерина Одарченко.

«Зараз заяви пана Петра Порошенко про те, що не буде дерибану, не буде розподілу посад – це передвиборчий популізм, якого не може не бути. Тому що Петро Порошенко є вихідцем саме з цієї плеяди, із тих ментальних конструкцій, які інакше, ніж шляхом консенсусу по посадам, домовитися не можуть. І це факт. Підписання коаліційної угоди безпосередньо до виборів, як ініціював «Народний фронт», безумовно було б вигідно пану Яценюку. Тому що частина цього електорату єднання, електорату за мир, котрий зараз голосує за пана Порошенко, перейшов би до «Народного фронту». І це абсолютно не корисно для команди президента, тому що нині вони асоціюють з собою саме мир, спокій, реформи. Саме тому коаліційної угоди до виборів не буде. Чи можлива вона з «Народним фронтом» після виборів? Безумовно, можлива. Тому що люди, які підбиралися до команди Петра Олексійовича, це не ті люди, які мають абсолютно спільні цінності або якісь інші високі категорії, про які говориться у передвиборчій агітації. Це люди, які були підібрані для формування більшості. І для цієї більшості буде підписана коаліційна угода, скоріше за все з «Народним фронтом»,− заявила Катерина Одарченко.

За словами глави держави, коаліційна угода ще до виборів необхідна для економії часу. Щоб прискорити процес формування коаліції, як тільки стануть відомі результати голосування. Оскільки на сьогодні Україна має дуже щільний графік, в який входить імплементація угоди про асоціацію з ЄС, а також візит місії МВФ, яка приїде в країну, щойно тут буде сформовано новий уряд.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_10_20/Do-vibor-v-koal-c-u-VR-ne-bude-pol-ttehnolog-5898/