fbpx

Sic Group Ukraine взяла участь у конференції «Election 2016: California and the Country»

       

         Тримаючи руку на пульсі актуальної політичної дискусії щодо пост виборів Президента США, Sic Group Ukraine, долучився до участі у конференції «Вибори 2016: Каліфорнія і країни». Захід відбувся 29 листопада 2016 року у Вашингтоні, округ Колумбія.

 

Організатором виступив відомий в США неурядовий політичний інститут IGS (The Institute of Governmental Studies). В силу специфіки роботи та напрямків заходів, конференція щодо наслідків виборів у Grand Ballroom в Національному прес-клубі привернув увагу громадськості. До учасників були включені три групи вчених, політиків і журналістів, які протягом двох годин аналізували одну з найбільш незвичайних кампаній в історії країни.

 

Загалом захід включав три панелі, перша по результатах Каліфорнії і потенційні уроки для нації, друга на тему ЗМІ і вибори 2016 року, а також заключний круглий стіл з панельною тематикою щодо перспектив національного управління в адміністрації Д. Tрампа і єдиного республіканського конгресу.

 

       Відкриття панелі конференції пройшло із жвавими дискусіями про політику Каліфорнії і політичне майбутнє США. Зокрема професор політології Каліфорнійського університету Сан-Дієго, науковий співробітник, доктор наук, Тед Куссер, зазначив кілька важливих застереження для демократів за результатами виборів. По-перше, демократи почали отримувати величезну  підтримку серед виборців шляхом виголошення політичних досягнень, популярних в громадах меншин. Це те, що їм важко буде зробити на національному рівні через контроль республіканців. По-друге, зростання демократичної «відлиги» в Каліфорнії. Воно було викликане поширенням заяв про вірогідну політику натуралізації при майбутній адміністрації Х.Клінтон, в той же час апелюючи до того, що це не може статися при Адміністрації Дональда Трампа. Правда це чи маніпуляція громадської свідомості – покаже час. В тім, як зазначив на своїй першій публічній прес-конференції Президент Дональд Трамп, він і надалі буде дотримуватись публічності та відкритості до діалогу, хоча із скепсисом припустив, що не підтримує окрему думку в ЗМІ, що він в статусі президента буде менше тиснути на Путіну, чим це б зробила Клінтон якби стала Президентом США.

 

Втім, на конференції мала місце й негативна інтерпретація наслідків перемоги Трампа, і велика їх частина зосереджена на суперечливих і чванливих його особистих якостях. IGS старший науковий співробітник Том Манн передбачив, що новий президент буде, більш імовірно, шукати двопартійні угоди, ніж лідерів республіканців у Палаті представників і Сенаті. Манн також наголосив на особистій схильності Трампа викреслювати тих, хто висловлює в його сторону критику.»Це Сполучені Штати Америки, а ми виглядаємо як бананова республіка,» сказав Манн. Зрештою, сказав він, мова йде про стійкість американської демократії «в особі обраного демагога.»

 

Демократичний соціолог Пітер Харт, який також є членом Національної консультативної ради IGS, передбачив, що в якості президента, Трамп буде проводити спеціальний підхід до вирішення проблем. На думку, Харта «там не буде шаблонів. Це буде як клаптикова ковдра». Приклади підтвердження припущення слів стали ряд прямих акцентів, висловлених Д. Трампом на першій своїй до інавгураційній промові. Їх він висловив у доволі різкій формі. До них по-перше, варто віднести його завзяте прагнення відмінити і одночасно замінити обамівську медичну реформу. На його думку, зволікань не має виникнути. По-друге, він підтвердив, що буде будувати стіну на південному кордоні з Мексикою, яка буде платити «в тій чи іншій формі … буде відшкодовувати нам». Втім на початку будівництва Трамп планує заручитись підтримкою Конгресу, яка бачиться ним у формі фінансування спорудження стіни на початковому етапі  її зведення. По-третє, Трамп не зволікатиме із призначенням до Верховного Суду США і вже запропонував замінити суддю Антонін Скаліа. На рішення Президент Трамп відвів собі до двох тижнів. І найголовніше, Д.Трамп із серйозними намірами підходить до питання «конфлікту інтересів». Зокрема, вже відомо від його оточення, що Д. Трамп розмістить всі свої фінансові та бізнес-активи в траст,  А сама його Trump Organization, тим часом, не вступатиме в будь-які нові угоди за кордоном, а всі внутрішні операції будуть піддаватися ретельній перевірці. Компанія Трампа, також призначить нового співробітника з питань етики. Втім це ще не все, як зазначало видання CNN, що обраний президент Tрамп вирішив, що з моменту його вступу на посаду, він збирається добровільно пожертвувати всі доходи від його закордонних готелів до бюджету Сполучених Штатів.» До слова, сам Трамп не планує продавати свій бізнес, а лише з нього вийти.

 

Повертаючись до теми обговорення варто звернути увагу також на інший аспект. На нього звернула увагу присутня на заході інституту IGS, Катерина Одарченко (Sic Group Ukraine), яка поцікавились у панелістів, яким вони бачать аспект міжнародної політики 48го Президента США Д.Трампа, особливо у світлі його передвиборчих симпатій по відношенню до Росії та стриманої позиції щодо України, окремі політики якої публічно підтримували кандидата від демократичної партії США. Детальніше про специфіку відповідей на питання К.Одарченко на заключній панелі Election 2016: California and the Country: Panel 3: Where Do We Go From Here за посиланням.

 

Як заявила, К.Одарченко, тримаючи слово на даному заході — «дуже цінно було обговорити з колегами вдалі стратегії і тактики виборчої кампанії, тим більше такої резонансної як вибори Президента США 2016 року Звичайно основним питанням було» Як? Чого очікувати від нової адміністрації? Яка буде внутрішня політика? Якою буде зовнішній вектор? «Звичайно на конференції ми не отримуємо ці відповіді, але цілком чітко розуміємо електоральні тенденції, характерні не тільки для США, але і для глобального світу» —  резюмувала пані К. Одарченко.

 

Втім варто додати, що наряду із обережним висвітленням «українського питання» самим Дональдом Трампом, в американських медіа вже з’являються меседжі із закликом до нової адміністрації із підтримкою України. Так, видання Washington Post писало, що лідери країн Східної і Центральної Європи написали листа до Дональда Трампа із закликом не як не жертвувати Україною заради відносин з Росією.  А екс-посол США в Росії Вільям Барнс писав на сторінках New York Times, що США варто зосередитися на долі України, оскільки вона важлива для майбутнього як Європи, так і Росії. Також колишній американський дипломат радить Вашингтону бути обережним у питанням співпраці з Москвою у війні проти ісламського екстремізму чи «стримуванні» Китаю.

 

 

Проте, як вже зазначив обраний президент Дональд Трамп, він вважає, що Росія несе відповідальність за кібер злам перед виборами президента США, але з презирством відкинув твердження, що Москва розгорнули кампанію, щоб поставити під загрозу його особисто. За його слова, як писало  раніше CNN, Росія не єдина країна, яка зламує американські цілі і звинуватив демократів, що не приділили достатньо уваги та ресурсів до програм кібер безпеки. На доповнення, майбутній претендент на посаду держсекретаря Рекс Тіллерсон вже зазначив, що до Росії, адміністрація Трампа буде відноситися із «достатньою  часткою скептицизму».

 

Чи тривалим буде цей скептицизм, чи Україна стане геополітичним пар треном для США, на думку
К. Одарченко, важко сказати, втім за грамотної політики реформ в Україні та налагодженням вигідних для США торгівельних зв’язків між Україною та США, в яких були б зацікавлені український уряд та президент, все можливо і цілком реально. Важливим кроком в цьому контексті українській владі було б доцільно гарантувати становленню цивілізованого інституту лобізму, який міг би поступово виступити як промоутер бізнес та торгівельних можливостей українських виробників на світових ринках. В тому числі і на ринку США.