fbpx

Громадський лобізм стає активною силою в досягненні суспільних вимог

У ході ІІ Міжнародного GR Форуму була проведена панельна дискусія «Інструменти GR. Аналітика, адвокація, процес лобізму» за участі представників громадськості, котрі займаються лобізмом у позитивних цілях. Зокрема, в тих структурах, де люди часто потерпають від корупції, бездіяльності влади тощо. Спікерами даного обговорення стали: Інна Силантьєва, організатор всеукраїнського проекту “Help Sport”, директор Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання, громадський діяч, спеціаліст з соціальних комунікацій, Едуард Курганський, підприємець, ініціатор та координатор ряду громадських ініціатив в сфері захисту позицій МСБ, Анастасія Даниленко, політичний експерт, Вадим Руденко, голова ГО «Депутатський контроль»,Тимур Чмерук, партнер міжнародної інвестиційної кампанії «Basecapitalmanagement», Анастасія Даниленко, політичний експерт, спеціаліст проекту «Стоп корупція», Любов Нестеренко, представник Торгово-Промислової палати України.

GRforum-161

За словами Інни Силантьєвої, її перший проект з Денисом Силантьєвим, ще до того, як він став народним депутатом, мав успішну реалізацію. «Ми провели колосальну роботу в соціальній сфері, часто працювали з бізнес-структурами та європейськими компаніями, аби створити спонсорські пакети під проекти з розвитку культури спорту та пропаганди ідеї здорової нації. Наприклад, у проекті «День чемпіона» взяли участь понад 15 тис. осіб, які одночасно робили фізичну зарядку на Великій Набережній у м. Київ. Це свідчить про те, що не має різниці, яка в тебе професія , скільки тобі років, головне — спорт об’єднує всіх в одне бажання – розвиватись і бути здоровими. Вважаю, що для нашої країни найважливішим пунктом є здоров’я нації. Лобіювати цей процес мені подобається. Потрібно жити новими сучасними поняттями. На даний момент я займаюсь проектом «HelpSport», що затверджений на вищому державному рівні. Головна його суть полягає в тому, що на рівні Верховної Ради мають прийматись бюджети для розвитку спортивної інфраструктури: басейни, стадіони, боксерські зали тощо. Другий же напрямок, в якому я активно лобіюю, це розвиток культури спорту. На жаль, таке поняття нині у нашій державі практично відсутнє. Завдяки нашому проекту ми апробували спеціальну техніку займання фізичною зарядкою для різних вікових категорій у навчальних закладах країни, розробили спеціальні книги, працювали з Інститутом Грінченка, реалізовували різноманітні спортивні проекти в школах та ін. Наведу успішний інструментарій GR, яким нам вдалось сколихнути всю Україну. В нашій державі багато зруйнованих басейнів. Відомі спортсмени України, олімпійські чемпіони, які себе добре почувають в Європі, сфотографувались у зруйнованих спортивних закладах. Наприклад, Денис Силантьєв — в басейні, Ганна Бессонова – в гімнастичній залі тощо. За 18 років так зруйнувати потужну спортивну базу – це сором для нашої країни. Але ми не здались… і нам вдалось вперше за всю історію незалежності держави провести парламентські слухання, що стосувались питань розвитку спорту та його інфраструктури. Хотілось би, аби ця тематика стала цікавою не лише для нас, але й для посадовців на місцях. Слід зазначити, що нашу ініціативу дуже швидко підхопили прості українці й з усієї країни нам надсилали сотні світлин зі зруйнованими спортивними майданчиками,» — зауважила Інна Силантьєва.

GRforum-145

Відомий в Україні громадський діяч Едуард Курганський розмежував поняття між лобізмом та адвокацією. На його думку, лобізм піднімає вгору налагодження комунікативних інструментів, а адвокація розширює цю платформу. «Минулого року ми провели 4 надзвичайно важливі кампанії з відстоювання інтересів малого бізнесу завдяки використанню такого механізму як лобізм. Зокрема, нам вдалось досягти відміни обов’язкового використання касових апаратів, не вводити ПДВ-рахунки, відвели загрозу пов’язану з введенням єдиного податку в змінах до Податкового кодексу, а також зберегли пільги для аграріїв,» — наголосив Едуард Курганський.

GRforum-160 (1)

Під час дискусії голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко зробив акцент на актуальній проблемі сьогодення – цивілізованому лобізмі. «На жаль, зараз в Україні поняття «лобізм» трактується однобоко. Адже вигоду від лобіювання завищення цін, монополізації та нерівних умов і т. д. отримує лише ініціатор процесу. Але нам необхідно впровадити поняття «лобізм змін», коли у виграші і держава, і бізнес, і суспільство. Це вищий рівень розвитку демократичної країни», – підкреслив Вадим Руденко.

За його словами, члени  МДО «Депутатський контроль» у межах своєї компетенції продовжують боротьбу з корупцією, однак, пріоритетним завданням для себе наразі вважають захист інтересів українського бізнесу.

У даній панельній дискусії інші експерти також поділились своїми думками та напрацюваннями, а саме: Тимур Чмерук — які варто використовувати інструментарії для лобіювання у міжнародних компаніях можливість залучення інвестиційних коштів; Любов Нестеренко — як сприяти просуванню наших товаровиробників на зарубіжні ринки, Анастасія Даниленко — як можна захистити національний бізнес від посягань чиновників та рейдерства, сприяти прискоренню рушійних процесів, зменшення тиску на бізнес та налагодити ефективний діалог між ними. Досвід вдалих практик лобізму в Україні яскраво демонструє, що цей процес нині динамічно розвивається. За допомогою використання інструментів громадського лобізму в нашій державі є можливість запровадити європейські практики розумного та прозорого співіснування трьох базових інститутів «держава-бізнес-громадянське суспільство».