fbpx

ГІБРИДНА ВІЙНА ТА ЇЇ НАСЛІДКИ

Дуже важливо розібратися в теперішній ситуації в Україні. Лише ретельний аналіз зможе показати повну картину й допомогти знайти шляхи виходу з кризи.

Гібридна війна. Всі розуміють, що в Україні є російські війська. Але назвавши АТО війною ми маємо припинити всі економічні відносини з РФ. Виходячи з фактору енергетичної залежності Європи та економічного впливу, суттєвого лоббі в країнах ЄС та наддержавних структурах, зрозуміло, що війна залишиться у гібридному форматі й надалі.
im578x383-ukraine_russia_war_argumentua
Україна стає об’єктом перемовин. Українська влада все більше втрачає роль суб’єкта. Причиною тому є відсутність реальних реформ, високий рівень корупції, недостатня скоординованість на фронті. Це призводить до прийняття правил, що диктуються Європою за для отримання чергових форм матеріальної, військової та інших форм підтримки.
Ukraine's President Poroshenko gestures to German Chancellor Merkel and French President Hollande during their talks in Kiev

Публічні конференції, зустрічі, перемовини — ніколи не покажуть реальної картини справ. Вони використаються як дипломатичні процедури та робота на «внутрішнього виборця» (особливо яскраво спостерігаємо на прикладі представників Республіканської партії США). Реальні перемовини — кулуарні й не надто позитивні для України.
504155
Амністія, автономія, фінансова підтримка відбудови Донбасу — цілком можлива реалія. Варіант автномії Донбасу не прийнятний для України, він призведе до капітальних витрат на інфраструктурні відновлення, в той самий час формування нових політичних еліт, чергових «референдумів» та постійної небезпеки у зв’язку з інформаціною роботою РФ та нарощуванні військової потужності, здатності суттєво впливати на внутрішню та зовнішню політику України.
захар
Затягування виконання зобов’язань з боку РФ. Гібридна війна та економічна залежність дозволяє РФ використовувати класичні для неї сценарії з модифікаціями: Придністров’я, Абхазія, Південна Осетія, Чечня. Важливо пам’ятати й те, що нині підтримка політики Путіна в Росії є високою, суттєві зміни електоральних настроїв, або надзвичайно рішучі економічні санкції (відключення SWIFT, розширення списку компаній які підлягають під санкції тощо) здатні змусти поступитися й відійти від амбіції «кривавої дороги до Криму».
n4KKx7BvyBg
Позиція слабкого неприємна, тим паче можливо саме ці трагічні події стануть каталізатором рушійних змін в країні: вскочивши в останній потяг провести реформи, розпочати нормальне партійне будівництво та конкуренцію ідей, а не брендів з подачі ресурсотримачів, хороший інвестиційний клімат, а відтоді й економічне зростання…

Політтехнолог Катерина Одарченко