fbpx

Чи витримає податкова реформа тест на рівень довіри громадськості?

У рамках ІІ Міжнародного GR Форуму, — “Комунікація бізнесу та влади”, була проведена дискусійна панель “Податкова реформа”, де обговорювалися шляхи реформування та знаходження спільного консенсусу у шляхах впровадження коректних комунікацій між бізнесом та владою. У рамках дискусійної панелі брали участь Віктор Романюк — народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль», Павло Себастьянович — координатор групи “Податки” Громадянської платформи Нова Країна, Михайло Соколов — партнер “Кесарев Консалтинг”, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Мар’ян Заблоцький — Голова ГО “Українське товариство економічних свобод”, Голова ГО “Центр ефективного законодавства”, заступник Голови “Української аграрної асоціації” та Дмитро Михайленко — партнер Юридичної фірми “OMP”, президент Асоціації податкових консультантів, голова податкового комітету Торгово-промислової палати України.

Останні місяці питання податкової реформи обговорюється чи не найгостріше не лише у кулуарах ВР та її комітетів, а й серед представників громадськості та профейних експертів. Чи не найгостріше це питання стосується аграріїв, так як зміни до податкового законодавста у них викликали найбільше обурення, які проявлялися у масових протестах, страйках та блокуванні трас. Саме тому питання відсутності політичної підтримки та популяризації закону у суспільстві було найбільш дискусійний та актуальним у рамках проведення податкової панелі ІІ Міжнародного GR Форуму. Необхідно зазначити, що головним завданням проведенням Форуму було саме поняття дискусії між двома сторонами: бізнес — влада, а саме питання необхідністі GR та цивілізованого лобіювання для знаходження консенсусу та впровадження демократичних інструментів вирішення питань на державному рівні.

GRforum-91

“Питання недовіри до бюрократів України вже давно не нове для українського суспільства, і одним із шляхів вирішення є налагодження прозорості відносин з чиновниками”, — зазначає Дмитро Михайленко. Наразі питання обрання вектора заходів щодо регуляції сплати податків є відкритим, і тут постає головне питання: чи Україна піде демократичним і ліберальним шляхом, чи репресивним, що виявлятиметься у так званому “страху покарання” за несвоєчасну сплату або ухилення від обов’язків перед державою.

Віктор Романюк наголошує на тому, що Україна переживає трансформацію пострадянського соціалістичного типу суспільства, і відсутність духу підприємництва і відповідної культури управління породжує нерозуміння і протест проти важливих і необхідних реформ у суспільстві.

GRforum-90

З огляду на це шляхами вирішення є:

1)     популяризація закону і пояснення громадськості головних переваг того чи іншого реформування;

2)     створення груп впливу, які будуть безпосередньо лобіювати інтереси громадськості.

Мар’ян Заблоцький наголошує на тому, що питання негативного сприйняття нового законодавства міжнародними кредиторами і МВФ чи не найгостріше поставило у глухий кут механізм роботи державних інститутів країни. До того ж відсутність політичної підтримки і популяризації на міжнароджному рівні лише загострює і так напружені відносини між Україною і Заходом.

GRforum-92

Усе вищезазначене показує, що відсутність цивілізованого діалогу між різними державними інституціями лише загострює і так напружені стосунки у державі. З огляду на це питання впровадження на законодавчому рівні механізму демократичного діалогу між представниками трикутника бізнес — влада — громадськість лише спонукає до рішучих і конкретних дій. У рамках ІІ Міжнародного GR Форуму було визначено необхідність прийняття закону про лобізм, що у свою чергу ствердить проєвропейський, демократичний та ліберальний шлях розвитку України.