fbpx

ЧИ ДОСТАТНЬО РЕЗОЛЮЦІЙ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ?

Звернення чи рішення? Ратифіковані резолюції, чи такі, що мають дорадчий характер. Військовий стан чи надзвичайний стан? Більшість громадян не розуміють достеменно поняття прийнятих в Україні та світі рішень. Вони вкладають сподівання на те, що слова нарешті перетворяться в реальні санкції, реальний мир, однозначну позицію.
1393868087-7993
Зрозуміло, що такі кроки як відключення від SWiFT системи чи суттєвого розширення списку компаній з РФ, що не зможуть користуватися грошима з Европи — крайній крок та суттєвий удар по агресору. Але й суттєвий удар по економіками інших країн. Так само визнання (кваліфікація) ООН Росії як агресора видається не реальним, для таких рішень необхідно принаймні 9 голосів, з них голоси 5 постійних членів Ради (Серед яких сама РФ). Така сама ситуація щодо виключення РФ з Ради безпеки ООН, що так широко тиражується через заяви Самопомочі.
0e24b10c0b4346b3a12c4fa47cdbdbbf1409884643
Що ж робити? У мене є відповідь з точки зору політтехнолога — перемогти змістами. Влада РФ надто залежна від електоральних нстроїв та рівня підтримки громадян. Тому конструктивна критика, співпраця з думаючи ми людьми, інформаційна кампанія в Інтернеті може дати результати. Мова йде не про матерії слова та шаржі на лідерів Единої Росії, мова йде про аргументи, використання думок «реальних очевидців» (до речі яскравий метод роботи самої РФ), листи, конструктивне коментування статей.
Не менш важливим є конструктивний тиск на владу, виявлення «маніпуляцій термінами», «вибіркової люстрації», «корупції в оборонній та інших сферах. Підготовка до місцевих виборів та реальна, державницька, грамотно робота на місцях. Якщо цього не станеться, якщо самі українці не сформують позицію і стандарти в політиці, не каталізувати реформи — ситуація може набути сумного сценарію. Наснаги всім нам.
Політтехнолог Катерина Одарченко