fbpx

26 листопада в Києві пройшла конференція «Місцеві вибори – 2015: підсумки».

26 листопада в Києві пройшла конференція «Місцеві вибори – 2015: підсумки».

Для обговорення особливостей місцевих виборів міжнародна компанія SIC Group зібрала провідних українських практиків. Учасники мали нагоду почути коментарі відомих політологів, політтехнологів, соціологів.

Катерина Одарченко – політтехнолог, керуючий партнер SIC Group Ukraine, президент Інституту демократії та розвитку «Політа», Денис Богуш – політтехнолог, експерт у сфері стратегічних комунікацій, Сергій Гайдай – політтехнолох, керуючий партнер в Social Engineering Agency Гайдай ком, Анастасія Зернова – адвокат, експерт з виборчого права, Денис Борисенко –, член політичної ради партії УКРОП, Анна Тенетко – політтехнолог,  Іван Колодій — соціолог, Ліна Клебанова — політолог, експерт з едвокасі кампаній стали спікерами конференції і розповіли аудиторії про особливості ведення політичних кампаній на минулих місцевих виборів.

зал катя

Денис Богуш дав таку характеристику минулим місцевим виборам: несправедливі (великі мінуси й прорахунки в законі про місцеві вибори), швидкоплинність (більшість  кандидатів розпочинали свої кампанії за три тижні до виборів), емоційні (ми стали свідками вияву різного спектру емоцій як електорату по відношенню до кандидатів і кандидатів між собою).

Катерина Одарченко відзначила, що більшість гравців у цій виборчій кампанії все таки важко назвати зрілими політ структурами, адже після досягнення стрімкого політичного успіху вони втрачають левову часту підтримки через відсутність людей на місцях. Це, як правило, ознака політичного проекту, не розрахованого на довге існування. Говорячи про методологію, варто відзначити, що більшість кандидатів були не спроможними обігрувати в політичних програмах загальнонаціональні теми. Проблема полягала в тому, що не було чітких методичних рекомендацій центральних штабів для адаптації цих тем. Яскравим прикладом стала тема тарифів, багато хто говорив про зниження тарифів, але мало хто пояснював чіткий механізм реалізації цього пункту програми.

Сергій Гайдай у своїй доповіді порушив тему децентралізації і повідомив, що на даний момент органи місцевої влади не готові до впровадження реформи. Адже навіть на рівні термінології поняття «децентралізації» слід би було замінити на створення системи місцевого самоуправління. На думку експерта, нам дісталася абсолютно централізована система правління у спадок від Радянського Союзу. Фактично, на минулому волевиявленні ми знову обирали центральну владу, ну або перефразовуючи органи центральної влади дозволили нам вибрати своїх підлеглих на місцях. За Європейською системою 80% життя громади вирішується місцевими органами влади і лише 20% підпорядковується центральним, а саме: оборона країни, геополітика, масштабні проекти з розвитку інфраструктури, тобто ті проекти, які потребують великого фінансування. Щодо невідповідності системи розподілу влади між центром та переферією та відсутність європейських стандартів та підходу до реформування зазначала й Катерина Одарченко.

зал 3

 Щодо нового закону про вибори експерти погодилися, що його імпелементація принесла більше негативних ефектів ніж навпаки. Про це розповіла й Анастасія Зернова. На думку експерта, однією з переваг закону стала можливість проведення другого туру виборів у містах кількість жителів яких перевищує 90 тис.

Після панельних дискусій спікери дали відповідь на ряд питаннь аудиторії й подискутували про майбутні можливі реформи органів місцевої влади і виборчої системи як такої.